Wyszukiwanie
Dzisiaj jest

czwartek,
19 lipca 2018

(200. dzień roku)

Święta

Czwartek, XV Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni

Licznik
Liczba wyświetleń strony:
12320

Kronika wydarzeń Apostolstwa w roku 2008

Szanownym Członkom i Dobrodziejom oraz Sympatykom Apostolstwa Dobrej Śmierci podajemy nasze aktualności i ostatnie wydarzenia:

(w kolejności: od dołu najstarsze – ku górze najnowsze)

19-21.12. ks. A. Żebrowski głosił rekolekcje adwentowe w Ryjewie, w czasie których była poświęcona ikona św. Rodziny i wprowdzono comiesięczne modlitwy za rodziny.

14-16.12. ks R. Siatka głosił adwentowe rekolekcje parafialne w par. Miłosierdzia w Pabianicach. Do ADS wpisało się 130 nowych osób.

14-17.12. w Krynicy Morskiej ks. A. Żebrowski prowadził rekolekcje adwentowe, podczas których wiele osób wpisało się do ADS.

07.12. ks R. Siatka głosił kazania o ADS w par. Św. Jana Chrzciciela w Płocku. Wpisało się 120 osób.

30.11. ks. R. Siatka wygłosił kazania o ADS w Sanktuarium MB Uśmiechniętej w Pszowie. Wpisało się 212 osób.

30.11. w Bielsku-Białej, w par. św. Andrzeja Boboli ks. A. Żebrowski wygłosił kazania niedzielne o ADS. Wierni wysłuchali też świadectwa Zel. Lidii Wajdzik. Po Mszach były zapisy do ADS.
29.11. w Pierśćcu k/Skoczowa ks. R. Siatka uczestniczył w regionalnym dniu skupienia dla ADS. Przybyło ponad 800 osób. Wręczone zostały Statuetki Św. Mikołaja. Więcej w naszym Biuletynie.

22.11. ks R. Siatka uczestniczył w dniu skupienia ADS w Zawadzie k/Opola. Następnego dnia głosił niedzielne kazania o ADS.

29.10. w Opactwie w Jarosławiu k/Przemyśla, ks. R. Siatka wziął udział w nocnym czuwaniu i poprowadził medytację. Wieczorną konferencję transmitowało diecezjalne radio „Ave”.

26.10. ks. R. Siatka głosił niedzielne kazania o ADS w par. Ducha Św. w Mielcu. Wpisało się 802 osoby.

22-23.11. w Poznaniu, w Domu Pomocy Społecznej, odbyły się rekolekcje zamknięte prowadzone przez ks. A. Żebrowskego.

20-22.11. w Poznaniu, w par. Św. Rodziny ks. A. Żebrowski głosił rekolekcje ADS.

25.10. ADS w Bielsku-Białej Aleksandrowicach świętowało X-lecie. Ks. A. Żebrowski głosił okoliczne kazanie i spotkał się z grupą Apostolstwa.

19.10. ks. R. Siatka uczestniczył w X-leciu ADS, w par. Św. Floriana w Chodzieży.

15.10. po długiej chorobie, odeszła do Pana śp. Jadwiga Korpal, wieloletnia sekretarka w ADS. Uroczystości pogrzebowe miały miejsce 18.X., w Górce Klasztornej.

++ zobacz więcej ++

 

14-24.10. ADS z diec. bielsko-żywieckiej udało się na pielgrzymkę do Włoch i Chorwacji. Uczestniczył ks. A. Żebrowski.

11.10. w Katowicach-Bogucicach odbył się Regionalny Dzień Skupienia ADS. Koncelebrowanej Mszy przewodniczył i homilię głosił ks. A. Żebrowski MSF.

5.10. ks. A. Żebrowski głosił niedzielne kazania, w par. OO. Reformatów, w Jarosławiu. Po Mszach były zapisy do ADS.

4.10. odbył się Regionalny Dzień Skupienia w Rzeszowie, połączony z modlitwą w intencji obrony życia dzieci poczętych. Udział wziął ks. A. Żebrowski. Na Mszy poświęcił ornat, dar ADS dla par. Św. Rodziny w Rzeszowie.

3-5.10. ks. R. Siatka uczestniczył w Gietrzwałdzie w rekolekcjach zamkniętych dla ADS. Przybyło 40 osób.

27.09. w Górce Kl. odbył się jesienny Dzień Skupienia ADS. Konferencję o historii i przesłaniu Całunu Turyńskiego wygłosiła p. Anna Krogulska, świecka Misjonarka.

21.09. ks R. Siatka głosił kazania o ADS w par. Św. Jana Kantego w Warszawie, na Żoliborzu. Wpisało się 757 osób.

20.09. ks R. Siatka uczestniczył w Regionalnym Dniu Skupienia ADS w par. Zesłania Ducha Św. na Piaskach w Warszawie.

Wspólnota Apostolstwa ufundowała dar dla Górcki Klasztornej – ornat z wizerunkiem M. Boej Bolesj. Więcej w naszym Biuletynie. Video w internecie.

16-30.09. ADS diec. bielsko-żywieckiej udało się na pielgrzymkę śladami św. Pawła do Grecji i na Kretę. Uczestniczył w niej ks. A. Żebrowski.

15.09. w Święto Patronalne ADS, Matki Bożej Bolesnej, odbyły się w Zabrzu uroczystości X-lecia ADS z udziałem ks. A. Żebrowskiego.

14.09. w Mysłowicach-Morgach, w par. Św. Jacka, odbyła się uroczystość poświęcenia sztandaru ADS. Uczestniczył ks. A. Żebrowski.

7.09. ADS w par. Ducha Św. w Białymstoku świętowało V-lecie powstania. Mszy przewodniczył ks. A. Żebrowski.

7.09. ADS w Choroszczy świętowało X-lecie ADS. Podczas koncelebrowanej Mszy ks. A. Żebrowski wygłosił okoliczne kazanie i poświęcił sztandar. Relacja z tego spotkania – w Biuletynie.

11-14.09. w Górce Kl. trwały rekolekcje zamknięte ADS. Przybyło 50. osób. Zakończyły się one nocnym czuwaniem w Góreckim Sanktuarium.

28.08-05.09. ks. A. Żebrowski uczestniczył w pielgrzymce na Ukrainę gdzie spotkał się z Zelatorkami ADS. Więcej w jesiennym wydaniu Biuletynu.

01.09. w bydgoskiej Katedrze ks. R. Siatka wygłosił kazanie, w ramach Nowenny przed Odpustem MB. Pięknej Miłości.

21-24.08. trwały zamknięte rekolekcje dla ADS w Brennej. Przybyły 62. osoby.

17.08. ks. R. Siatka głosił niedzielne kazania nt. ADS w w par. Św. Rodziny w Gdańsku-Stogach, a po południu spotkał się z Zelatorami. Wpisało się 90 osób.

18-28.07. ks. A. Żebrowski przewodniczył pielgrzymce do Ziemi Świętej.

24.06.-05.07. odbyła się pielgrzymka Apostolstwa do Danii i Norwegii z udziałem ks. A. Żebrowskiego.

14.06.2008. w Górce Klasztornej świętowaliśmy Jubileuszową Rocznicę Stuklecia Apostolstwa.

Relacja w naszym Biuletynie.

Fotogaleria oraz wideo w internecie.

 

01.06. ks. R. Siatka głosił kazania ADS w par. Chrystusa Króla w Gorzowie Wlkp. Wpisało się wówczas 60 osób.

31.05. w Lipianach spotkali się Członkowie ADS na Regionalnym Dniu Skupienia. Słowo Boże wygłosił oraz o przygotowaniach w Górce Klasztornej do Stulecia ADS mówił ks. R. Siatka.  Wideo w internecie.

25.05. w par. MB. Bolesnej w Radomiu, ks. R. Siatka wygłosił  kazania o ADS. Wpisało się 181 osób.

21.05. ks. R. Siatka wziął udział w nagraniu programu dla stacji Religia.Tv w Warszawie - mówil o Apostolstwie Dobrej Śmierci. Relacja w jesiennym biuletynie. Wideo w internecie.

15.18.05 ks. R. Siatka w Górce Kl. prowadził wiosenną sesję rekolekcyjną dla ADS. Przybyło 40 osób. Wideo w internecie.

06.05. we Wrocławiu, w par. Św. Trójcy, spotkali się Członkowie ADS na Regionalnym Dniu Skupienia. Słowo Boże wygłosił i z Zelatorami się spotkał ks. R. Siatka. Wideo w internecie.

04.05. w par. Najśw. Serca P. Jezusa w Chorzowie-Batory, ks. R. Siatka głosił kazania ADS. Wpisały się 144 osoby.

  

02-24.05. ks. A. Żebrowski przebywał w Ziemi Św. i przewodniczył 2 grupom pielgrzymkowym po Ziemi Zbawiciela.

27.04. ks. R. Siatka głosił kazania ADS w par. Wniebowzięcia NMP w Niemodlinie. Wpisało się 175 osób.

26.04. w Turzy Śl. spotkali się Członkowie ADS na Regionalnym Dniu Skupienia. Słowo Boże głosił ks. R. Siatka, a konferencję dr. Benon Gaziński z Olsztyna.  Fragment audycji na płycie CDWideo w internecie.

25-27.04. w Luboniu k/Poznania odbyły się rekolekcje zamnięte, które poprowadził ks. A. Żebrowski.

20.04. w Seminarium Duchownym w Kazimierzu B-pim, ks. R. Siatka uczestniczył w nagraniu Godzinek do MB Bolesnej. Płyta CD do nabycia w Biurze ADS. Relacja w BiuletynieWideo w internecie.

19.04. ks. R. Siatka uczestniczył w internetowym spotkaniu na żywo na portalu: www.jezus.waw.pl i odpowiadał na pytania młodzieży – o życiu, śmierci i wieczności. Relację przedstawimy w jesiennym biuletynie.

18-20.04. w Kleosinie k/Białegostoku odbyły się rekolekcje dla ADS, które prowadził ks. A. Żebrowski.

7-10.04 w Katowicach-Panewnikach trwały rekolekcje dla ADS. Uczestniczyło 40 osób. Poprowadził je ks. R. Siatka.

06.04. w Jarosławiu, w par. MB Królowej Polski ks. R. Siatka głosił kazania o ADS. Wpisały się 342 osoby.

03-05.04 ks. R. Siatka głosił rekolekcje ADS w Niechobrzu k/Rzeszowa dla 50 osób. Uczestnicy wzięli udział w transmisji Mszy Św. dla TVP3, z Sanktuarium MB Nieustajacej Pomocy.

Na koniec Wielkiego Postu wysłaliśmy do Hospicjów i Domów Opieki 124 przesyłki w ramach akcji „100 darów ADS”Wideo w internecie.

29.03. w Opolu, w par. Św. Michała Arch. odbył się Regionalny Dzień Skupienia połączony z X-leciem ADS. W uroczystościach wziął udział ks. A. Żebrowski.

28.02-02.03. w Brennej trwały rekolekcje ADS, które głosił ks R. Siatka. Uczestniczyło 120 osób.

W Wielkim Poście ks. A. Żebrowski głosił rekolekcje w parafiach: Górki Wlk., Mostkowo, Lipiany, Mielęcin i Jenin, podczas których były zapisy do ADS. Natomiast ks. R. Siatka głosił rekolekcje w Chełmcach k/Kalisza.

25-26.02. w Papieskiej Akademii PRO VITA w Rzymie trwał Kongres o towarzyszeniu umierającym. Delegatem ADS był Ks. Bogdan Kulik MSF. Relacja w biuletynie.

17.02. ks. R. Siatka głosił kazania nt. ADS w par. Zesłania Ducha Św. w Warszawie (os. Piaski). Wpisało się 414. osób.

16.02. w par. Św. Rafała i Alberta w Warszawie (os. Ruda) odbył się Dzień Skupienia ADS. Uczestniczyło 90 osób.

7-10.02. ks. A. Żebrowski głosił wielkopostne rekolekcje w par. Górki Wielkie. Powstała tam nowa Wspólnota ADS, do której wpisało się 200 osób.

2.02. ks. R. Siatka uczestniczył w spotkaniu opłatkowym oraz X-leciu ADS w Połczynie Zdroju a także spotkał się z Zelatorkami. Następnego dnia wygłosił kazania o ADS. Wpisało się 59 osób.

Relację ze spotkania przedstawiamy w numerze 47 Biuletynu.

Video w internecie.

1-2.02. ks. A. Żebrowski uczestniczył w nocnym czuwaniu fatimskim w Żaganiu, w par. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, gdzie głosił kazania i poświęcił sztandar Apostolstwa.

Wspólnota świętowała włąśnie 1. rok swego istnienia.

27.01. w Skoczowie, podczas regionalnego, dorocznego spotkania opłatkowego ADS, uroczystą Mszę Św. sprawował Ordynariusz diec. bielsko-żywieckiej, J.E. Bp Tadeusz Rakoczy.

Szersza relacja z tego spotkania ukaże się juz wkrótce w internecie.

15.01. w Górce Klasztornej ks. R. Siatka spotkał się z Zelatorami ADS podczas dorocznego opłatka i na modlitwie Nowenny przed 100-leciem ADS. Video w internecie.

 

W grudniu i styczniu, w wielu miejscach Polski, w parafiach, gdzie istnieją wspólnoty ADS, trwały spotkania opłatkowo-kolędowe. Z udziałem ks. dyr. A. Żebrowskiego odbyły się one w następujących miejscowościach: w Białymstoku, Płońsku, Katowicach, Żędowicach, Trzciance, Poznaniu, Bojszowach Starych, Żorach-Rogoźna, Łaziskach Dolnych, Orzeszu, Knurowie (w 2. parafiach), Dębowcu, Simoradzu, Zaborzu, Szczyrku, Skoczowie, Istebnej, Bąkowie, Pierśćcu, Żywcu (w 2. parafiach) i Żorach (par. św. Brata Alberta).

Natomiast Ks. R. Siatka spotkał się na południu Polski, z Zelatorami w Rzeszowie a także w Raszynie k/ Warszawy oraz uczestniczył w dorocznym opłatku w Pile, w par. św. Rodziny, u Ojców Salezjanów.
Krótki film ze spotkania podajemy w dziale: Video w internecie.