Wyszukiwanie
Dzisiaj jest

czwartek,
19 lipca 2018

(200. dzień roku)

Święta

Czwartek, XV Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni

Licznik
Liczba wyświetleń strony:
2438

 

Drodzy Czciciele Matki Bożej Bolesnej!

Rok 2017 jest dla nas wszystkich rokiem bardzo szczególnym, ponieważ będziemy przeżywać Jubileusz 30-lecia istnienia Polskiej Filii ADS prowadzonej przez Misjonarzy Świętej Rodziny przy Sanktuarium Maryjnym w Górce Klasztornej.

Z tej okazji pragniemy, aby nasz tradycyjny kalendarz był pomocą w przypomnieniu historii Stowarzyszenia, aby jej lepsza znajomość przyczyniła się do ugruntowania w nas tożsamości synów Matki Bożej Bolesnej Patronki Dobrej Śmierci.

Z tego właśnie powodu na stronach kalendarza zamieściliśmy: obrazy naszych świętych Patronów (Matki Bożej, Św. Józefa, Św. Michała Archanioła i św. Tereski od Dzieciątka Jezus); zdjęcia wszystkich dotychczasowych Księży Dyrektorów ADS (ks. Antoniego Zimnego MSF, ks. Piotra Żelichowskiego MSF, ks. Antoniego Żebrowskiego MSF i ks. Grzegorza Górnika MSF) oraz fotografię dwóch kolejnych siedzib Apostolstwa we Francji (w Tinchebray i w Montligeon), a także siedzibę centrali Polskiej Fili w Górce Klasztornej oraz znajdującą się tam kaplicę Matki Bożej Bolesnej.

Ufamy, że tegoroczny kalendarz będzie cenną i użyteczną pamiątką naszego Jubileuszu. Tym, którzy pamiętają początki ADS w Polsce pomoże nie zapomnieć „jak to wszystko się zaczęło”, a dla tych, którzy dopiero poznają naszą Wspólnotę, będzie pomocą w lepszym zaznajomieniu się z tym tak potrzebnym nam wszystkim dziełem!

Oby najmniejszy „rzut oka” na kalendarz stawał się okazją do dziękczynienia Bogu i świętym Patronom – na czele z Matką Boża Bolesną, a także do modlitwy za tych, którzy budowali i budują nadal Stowarzyszenie. Niech wspiera nas błogosławieństwo Ojca Świętego Franciszka, którego udzielił nam z okazji naszego Jubileuszu. Kopię ozdobnego pergaminu z błogosławienstwem zamieszczamy w kalendarzu.

 

 

Kalendarz można zamówić w biurze ADS