Wyszukiwanie
Dzisiaj jest

czwartek,
19 lipca 2018

(200. dzień roku)

Święta

Czwartek, XV Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni

Licznik
Liczba wyświetleń strony:
7107

Mija 10 lat Biuletynu Apostolstwa Dobrej Śmierci...

• • • 20 czerwca 2006 roku • • •


Już wkrótce rozpoczniemy wysyłkę nowego, 40 numeru Biuletynu ADS „Nadzieja i Życie”.

W aktualnym wydaniu, na lipiec-sierpień-wrzesień 2006 roku, zamieszczamy kolejne rozważanie o Pp. Janie Pawle II, a także teksty formacyjne na spotkania w grupach, korespondencję z Rzymu, fotoreportaż ze Szkocji oraz medytację nad ikoną „Zmartwychwstanie”, wygłoszoną podczas wiosennych rekolekcji dla ADS w Górce.

Drodzy Czciele Bolesnej Pani...

(Słowo Dyrektora Stowarzyszenia

Ks. Antoniego Żebrowskiego MSF)

 

Czas mija szybko... Obecne wydanie Biuletynu nosi już nr 40. Ta mała rocznica to okazja do podziękowań. Kierujemy je przede wszystkim do Czytelników, za wierną lekturę naszego pisma i pomoc w jego rozpowszechnianiu. Cieszymy się, że stajecie się jakże potrzebnym duchowym wsparciem zwłaszcza dla tych, którzy poprzedzają nas w przejściu do Domu Ojca w niebie.

• „Trwajcie mocni w wierze”

Pp Benedykt XVI w Polsce

(Ks. Roman Siatka MSF, Górka Klasztorna)

 

W ostatnich dniach wybrzmiewał mocno głos Ojca Św. Benedykta XVI, podczas jego pierwszej apostolskiej pielgrzymki do naszej Ojczyzny. Był to dla nas kolejny czas duchowego wzrastania na drodze życia chrześcijańskiego oraz odnawiania więzi z Bogiem i Jego Matką – czas przyjmowania i odpowiadania na słowa „Piotra naszych czasów”.

• Spotkanie EUROPASSION

w Górce Klasztornej

(Ks. Roman Siatka MSF, Górka Klasztorna)

 

Góreckie Sanktuarium, w dniach 20-23.IV., było gospodarzem spotkania Stowarzyszenia „Europassion”, w trakcie którego podjęło przedstawicieli miejscowości z krajów gdzie odgrywane są Misteria Męki Pańskiej – 110 gości, z 12 państw Europy. Podczas sobotniego Kongresu Ks. dyr. A. Żebrowski MSF przybliżył słuchaczom cele i formy działania Apostolstwa.

• Pasja Jezusa – źródło nadziei

(Ks. Prof. Dr Hab. Marian Machinek MSF,

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Olsztyn)

 

„W obliczu śmierci każdy człowiek, również chrześcijanin, doznaje, jak kruche są nadzieje i jak puste słowa pocieszenia, którymi starał się pomóc innym. Między rezygnacją a buntem wiedzie jednak inna droga. Jest to droga nadziei. Nadzieja w obliczu śmierci nie ma nic wspólnego ani z pomyślną lekarską prognozą, ani też z pełnym planów spojrzeniem w przyszłość.”

• Aby się modlić... Duchowa Formacja ADS

 

Podczas wiosennych rekolekcji ADS w Górce Klasztornej, Ks. R. Siatka MSF, który im przewodniczył, oprócz codziennej konferencji zaproponował także spotkanie w małej grupie biblijnej, oraz wieczorne czuwanie połączone z medytacją obrazu. Doświadczenie piękna może się wiązać z doświadczeniem religijnym, stąd warto tworzyć okazję do spotkania z pięknem. Rekolekcje dały właśnie taką szansę do spotkania z Bogiem poprzez dzieła artystów.

• Matczyny płacz...

Agata (świadectwo)

 

Rok temu pielgrzymowałam do Medziugorje. Na 3 dni przed podróżą byłam proszona, by zaopiekować się i potowarzyszyć chorej osobie, z dziecięcym porażeniem mózgowym... Ania (tak miała na imię) jechała tam już po raz 10. Zawsze miała stałą opiekunkę, jednak tym razem nie było to możliwe. Ania więc modliła się, by znalazł się ktoś do pomocy. Inaczej jej wyjazd nie doszedłby do skutku...

• Mój Anioł Stróż...

(Zel. Lidia Wajdzik, Skoczów)

 

Każda matka, już od najmłodszych lat, uczy robić znak krzyża i uczy tej pierwszej prostej modlitwy – „Aniele Boży Stróżu mój...” . Uważasz, że Anioł był ci potrzebny w dzieciństwie, teraz poradzisz sobie bez Jego pomocy. Bez względu jednak na wiek, nieustannie potrzeba Jego przewodnictwa, opieki i ostatniej ziemskiej posługi przeprowadzenia na drugi brzeg życia, do życia wiecznego.

• W!ZZ-yta w szkockim Glasgow

(Ks. Roman Siatka MSF, Górka Klasztorna)

 

W maju br. gościłem w Glasgow, największym mieście leżącym na północy Wysp Brytyjskich. Wyjazd ten pozwolił nie tylko zobaczyć miasto 3 szkockich uniwersytetów, słynące z ogromnego Nekropolis i wiekowej Katedry, celtyckiej muzyki czy charakterystycznej wiktoriańskiej zabudowy, ale skłonił też do religijnych przemyśleń...

W parafii Św. Szymona Polacy mogli wysłuchać niedzielnego kazania o Apostolstwie. Piękna była ku temu okazja: miesiąc, w którym czcimy Maryję oraz 25. rocznica zamachu na Papieża-Polaka...
 
Z pozdrowieniami dla naszych Czytelników – Redakcja Biuletynu ADS.