Wyszukiwanie
Dzisiaj jest

czwartek,
19 lipca 2018

(200. dzień roku)

Święta

Czwartek, XV Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni

Licznik
Liczba wyświetleń strony:
13551

Transmisja na żywo
z Górki Klasztornej na

falach Radio Maryja i
w Tv TRWAM (9.III.)

9.III.2009 r. Radio Maryja i Tv Trwam przeprowadziły transmisję na żywoz Sanktuarium Matki Bożej Góreckiej.
Spotkanie zgromadziło ponad tysiąc uczestników, z różnych stron Polski.

Ważna rocznica MSF

Jubileuszowy rok 2009 to dla Wspólnoty Misjonarzy Św. Rodziny rocznica 100-lecia śmierci naszego Ojca Założyciela, ks. Jana Berthiera. Dla szerszego propagowania Jego kultu zaprosiliśmy gości z Torunia, by za pośrednictwem radia i tv móc przekazać wiernym Jego osobę i dzieło życia.

U stóp Pani na Krajnie

Nasze Sanktuarium znane jest w Polsce przede wszystkim z Plenerowego Misterium Męki Pańskiej oraz siedziby Centrali ADS. Tym razem była to okazja wspólnej modlitwy i spotkania Rodziny Radia Maryja. Z wielu stron zmierzały do nas autokary.

Pierwsi pielgrzymi zgromadzili się już o godz. 15 – wśród nich, ku naszej uciesze, wielu członków Apostolstwa. Był czas osobistej modlitwy i wyciszenia u tronu Góreckiej Pani. Alumni z Seminarium MSF w Kazimierzu B-pim przedstawili historię życia ks. Berthiera.

Przed Obrazem Góreckim

Gdy zabrzmiały organy, ku Ołtarzowi wyruszyła procesja. Uroczystej Mszy przewodniczył Ks. Prowincjał Marian Kołodziejczyk MSF, a koncelebrowało 29 kapłanów. Przybyli również O. Dyr. T. Rydzyk i O. Jacek Cydzik. Odsłonięciu Góreckiego Obrazu towarzyszyły fanfary.

Okolicznościowe kazanie - o historii tego maryjnego miejsca i dziejach Cudownego Obrazu - wygłosił Rektor, Ks. Marian Twardawa MSF. Aktywnie włączyli się góreccy parafianie, chór, służba liturgiczna, Bractwo Św. Wojciecha, poczty sztandarowe, delegacje z darami. Różańcowe rozważania prowadzili Ks. Grzegorz Kamiński MSF i Ks. Robert Ablewicz MSF z Referatu Powołań. W transmisji uczestniczyli także Duszpasterze ADS. Ks. Antoni poprowadził Apel Jasnogórski, o godz. 21.

Spotkanie w braterstwie

Odświętnie udekorowana świątynia sprzyjały wzniosłym duchowym przeżyciom. Wiele osób łączyło się z nami za pośrednictwem mediów – do różańca i rozmów niedokończonych. Ich temat dotyczył dzieł skupionych wokół Sanktuarium i prac podejmowanych w charyzmacie Misjonarzy Św. Rodziny.

Z przybyłymi gośćmi mogliśmy potem zasiąść do posiłku w Domu Pielgrzyma, dzięki hojności dobrodziejów Klasztoru i parafian. Gospodynie dzieliły się słodkimi wypiekami i dobrym słowem. Spotkalismy wiele znajomych twarzy, życzliwych i radosnych, w serdecznej atmosferze i ciekawych refleksjach. A wszystko to – przy sercu Matki Bożej, na Krajnie.

Nadzieja kolejnych spotkań

W wielu obecnych pielgrzymach odżyły wspomnienia, związane z Misterium Męki Pańskiej i rekolekcji ADS. Niektórym udało się dotrzeć do Górki, po wielu latach. Dziękowali mocno wzruszeni. Tego wieczoru niejedna łza zakręciła się w oku. Rozstawaliśmy się z piękną refleksją: warto się spotykać; warto rozmawiać; warto wspólnie trwać na modlitwie – z Matką Górecką.

Oczekujmy więc rychłej, kolejnej takiej okazji. Szczęść Boże Wam wszystkim!

Ks. Roman Siatka MSF
  
Zobacz
relację video ze spotkania w Górce Klaszt.