Wyszukiwanie
Dzisiaj jest

czwartek,
19 lipca 2018

(200. dzień roku)

Święta

Czwartek, XV Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni

Licznik
Liczba wyświetleń strony:
9939

Wspomnienie o ś+p. Jadzi,
długoletniej sekretarce ADS.


(wygłoszone przez Ks. R. Siatkę MSF,
w sobotę, 18.10. 2008 r., w dniu pogrzebu)


 
W Sanktuarium, w Górce Klasztornej, mieści się Polska Filia Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci. Jedną z osób najbardziej z nim związanych była właśnie ś+p. Jadwiga Korpal.

Przez ostatnie lata, temu Apostolstwu poświęciła wiele swego czasu, pomagając w Biurze. Prowadziła korespondencję, odbierała telefony, niosła pociechę licznym ludziom.

Zaangażowana całym sercem, i silna duchem. Znało ją mnóstwo osób, w przeróżnych zakątkach Polski. Ich przedstawiciele są tu dziś z nami obecni, kiedy ją wspólnie żegnamy.

W imieniu Apostolstwa Dobrej Śmierci, chcę i ja teraz podziękować Bogu: za jej życie i trud.

Wiele lat temu, pani Jadzia, wstępując do Apostolstwa, powierzyła się opiece Matki Bożej Bolesnej, prosząc o Jej wstawiennictwo – zwłaszcza na ostatnią godzinę życia. Często potem, łączyła z bólem Maryi, codzienne troski i ciężar choroby.

Jak sama kiedyś zaświadczyła – to Maryja – zatrzymując raka, przedłużyła lata jej życia.

Zawsze obecna w pierwszej ławce: tu, w Górce Klasztornej, trwała na modlitwie, podczas Eucharystii. Była jedną z pierwszych osób, które codzień rano, stawały u bram naszego klasztoru.

Zawsze w środę, przybywała na Nowennę, by powierzać prośby Matce Bożej. Ufamy, że w ubiegłą środę, wieczorem, gdy przechodziła próg wieczności, mogła te intencje przedstawić już Maryi osobiście.
 
Dziś modlą się, za śp. Jadwigę, liczne wspólnoty Apostolstwa w kraju i za granicą, by dać wyraz temu, że pamięć i więź wiary, przenika poza granice odległości i czasu.

Pośród wielu wiadomości z wyrazami współczucia, jakie do nas napływały, otrzymaliśmy dwie szczególne.

Zelatorka ADS z Warszawy pisała: „Jestem bardzo poruszona, bo jej los jest cząstką i mego losu. Czułam, że odchodzi. To było Boże zrządzenie, że była wśród was.”

A w środę rano, na Pl. Św. Piotra w Rzymie, modlili się za nią obecni tam pielgrzymi ze Śląska. Wieczorem, po wiadomości o jej śmierci, napisali: „Jadzia już zwyciężyła! Powróciła do Pana, wyposażona w naręcze naszych modlitw.”

Duchowym darem od Apostolstwa, będzie Msza Święta Gregoriańska sprawowana tutaj, w Górce Klasztornej, w intencji śp. Jadwigi, codziennie przez 30. kolejnych dni grudnia.

Prosimy więc i was: o duchową, modlitewną łączność z nami.
 
Pewien poeta napisał, że ci nasi bliscy, którzy odchodzą przed nami, z tego świata, to tak naprawdę tylko na chwilę znikają z naszych oczu, podobnie jak: słońce w nocy. Ufamy więc, że kiedyś nadejdzie ten świetlany dzień, gdy będziemy mogli spotkać się ponownie, w Domu naszego Ojca, w Królestwie – obiecanym każdemu przez Jezusa.


Niech w pokoju odpoczywa,

a Światłość Wiekuista, niechaj jej świeci na wieki wieków. Amen.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Fragment video - pożegnanie na cmentarzu ...
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Podziękowanie

Bardzo dziękujemy Księżom: Ks. Dyr. Antoniemu Żebrowskiemu MSF, jak również Ks. Romanowi Siatce MSF za zamieszczenie wspomnienia o naszej Kochanej Mamie w Biuletynie ADS „Nadzieja i Życie” (nr 50/2009) i na stronie internetowej Apostolstwa Dobrej Śmierci. Dziękujemy za modlitwy podczas Mszy Świętych, za dobre słowo. 

Jesteśmy wzruszeni oraz wdzięczni, że Księża z Górki Klasztornej otaczają nas opieką w trudnych dla nas chwilach... Bóg zapłać za wszystko. Szczęść Boże!
 

Franciszek Korpal – mąż oraz dzieci: Maria, Krzysztof i Piotr.